Jak pielęgnować materac?

27 kwietnia 2020

GUENO - Blog - Jak pielęgnować materac?

O trwałości materaca decyduje nie tylko jakość jego wykonania, ale również to, w jaki sposób o niego dbamy. Jak odświeżyć materac? Co zrobić, aby wydłużyć jego żywotność? Przeczytaj kilka wskazówek, które pomogą Ci w zachowaniu dobrej kondycji materaca.

Zadbaj o czystość materaca

Czyszczenie materaca to podstawowa kwestia, o której powinniśmy pamiętać, aby zachować jego trwałość i higieniczność. Codziennie gromadzą się na nim różne nieczystości, które mogą prowadzić do powstania alergii. Jak temu zapobiec?

Odkurzanie materaca

Każdej nocy na powierzchni materaca gromadzi się kurz, włosy, naskórek i inne zanieczyszczenia. Aby uniknąć wniknięcia ich w głąb jego struktury, warto regularnie odkurzać materac. Zaleca się, aby czynność tę powtarzać co dwa lub trzy miesiące.

Wietrzenie materaca

Wietrzenie materaca powinniśmy rozpocząć bezpośrednio po jego zakupie. Wywietrzenie nowego materaca przez minimum 4 godziny pozwoli na odparowanie wilgoci z całej jego powierzchni. W trakcie eksploatacji również powinniśmy dbać o odpowiednią wentylację materaca. Warto wietrzyć go przynajmniej raz w tygodniu.

Wypierz pokrowiec na materac

Pranie pokrowca na materac najlepiej rozpocząć od przeczytania instrukcji od producenta. Każdy ochraniacz posiada określoną temperaturę, w jakiej możemy go wyprać. Kupując materac, warto zaopatrzyć się w pokrowiec na zamek, aby z łatwością go zdjąć i umieścić w pralce.

Załóż matę ochronną na materac

Mata ochronna to dodatkowe zabezpieczenie powierzchni materaca przed brudem, zalaniem i plamami. Jej właściwości wodoodporne oraz przepuszczalność powietrza zagwarantują czystość materaca w czasie jego użytkowania.

Regularnie obracaj materac

Obracanie materaca eliminuje ryzyko powstania odkształceń na jego powierzchni. Aby materac był obciążony jednakowo w każdym miejscu, warto odwracać go zarówno w poziomie, jak i w pionie. Dzięki temu dotychczas użytkowana powierzchnia szybko powróci do swojego pierwotnego kształtu. Najlepiej, aby powtarzać tę czynność minimum raz na 6 miesięcy.

Dopasuj stelaż do materaca

Warto pamiętać, że to, jaki stelaż pod materac wybierzemy, będzie miało znaczący wpływ na jego wentylację. Odpowiedni rodzaj stelaża powinien zapewnić cyrkulację powietrza na całej powierzchni materaca. Dzięki temu eliminujemy pojawianie się w nim wilgoci i jednocześnie zapewniamy sobie zdrowy sen.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Poduszki Gueno

Idealne uzupełnienie
zdrowego snu

Poznaj zalety tego produktu

Pozostałe wpisy

Gueno Blog - Wyścig Galicja Gravel Race 2023

Wyścig Galicja Gravel Race 2023

Zdrowy styl życia i regularna aktywność fizyczna to klucz do efektywnego snu i dobrego samopoczucia. Sportowcy jak mało
Więcej
Gueno Blog - Czy materac piankowy jest zdrowy dla dziecka?

Czy materac piankowy jest zdrowy dla dziecka?

Materace piankowe są bardzo polecane dla dzieci, chociaż jest wiele różnych rodzajów
Więcej
Gueno Blog - Bliskość w związku i w sypialni — jak ją pogłębiać?

Bliskość w związku i w sypialni — jak ją pogłębiać?

Bliskość z drugim człowiekiem czy to w kontekście związku, przyjaźni czy rodzicielstwa,
Więcej
Gueno Blog - Prezent dla seniora – praktyczny i bezpieczny

Prezent dla seniora – praktyczny i bezpieczny

Większość z nas miała w swoim życiu taką babcię czy dziadka, dla której zrobiłby
Więcej