Materac MARENO 2.0 sprężynowo-piankowy

W materacu Mareno 2.0 zastosowano sprężynę mniejszą niż standardowa, tak zwaną sprężynę Multi. Pozwala ona na dokładniejsze ułożenie materaca wobec budowy anatomicznej Twojego ciała. Sprężyna została obustronnie wsparta najwyższej jakości grubymi warstwami oddychających pianek.

Dowiedz się więcej →
Rozmiar:
Pokrowiec:
Twardość:

Przewidywany czas wysyłki produktu bezpośrednio z fabryki lub magazynu.

Po złożeniu zamówienia, natychmiast rozpoczynamy produkcję. Dbamy o staranne zapakowanie, by produkty dotarły nienaruszone. Wysyłki są ubezpieczone, więc masz pewność, że Twoje zamówienie jest bezpieczne nawet w przypadku niespodziewanych zdarzeń.

Więcej informacji na temat metod dostawy znajdziesz "tutaj".

Posiadasz 30 dni na odstąpienie od umowy.

W ciągu kolejnych 14 dni produkt powinien zostać dostarczony do nas.

Wybierz tę opcję podczas składania zamówienia, a otrzymasz zamówione produkty prosto pod wskazany przez Ciebie adres za darmo, niezależnie od kwoty zamówienia.

Realizowana jest zarówno na produkty małogabarytowe takie jak kołdry, poduszki, pościel, jak również na produkty wielkogabarytowe takie jak materace lub stelaże.

Dostawa kurierem dotyczy opcji bez wniesienia do mieszkania, bez możliwości rozpakowania, montażu ani zabrania opakowania przez kuriera.

Wybierz tę opcję podczas składania zamówienia, a otrzymasz zamówione produkty prosto pod wskazany przez Ciebie adres wraz z usługą wniesienia.

Dostawa z wniesieniem, dotyczy opcji wniesienia do mieszkania bez możliwości rozpakowania, montażu ani zabrania opakowania przez kuriera.

  • Darmowa dostawa

Materac Mareno 2.0 zapewni Ci komfort, o jakim nie śniłeś! Podczas spania na nim nie musisz martwić się o to, czy wstając w nocy, obudzisz przez przypadek swoją drugą połówkę. Jeśli taka propozycja wydaje CI się kusząca, czytaj dalej…

Innowacyjne połączenie dwóch pianek GUENO Fresh 2.0 oraz Elastik ze sprężyną kieszeniową Multi gwarantuje optymalną sprężystość i punktowe wsparcie wszystkich partii ciała, które są narażone na przeciążenia i zmęczenie. Materac hybrydowy Mareno 2.0 to stabilna konstrukcja, która odpowiednio przenosi obciążenia, nie powodując przy tym drgań, nawet gdy z materaca korzystają dwie osoby o znacznej różnicy wagi. Innowacyjne rozwiązania tworzą barierę antybakteryjną i gwarantują ochronę dla Ciebie i Twoich bliskich.

Materace od polskiego producenta

➤ Dostosowane do Twoich potrzeb

➤ Możliwość personalizacji

➤ Szybki czas realizacji, łatwy kontakt z obsługą

➤ Wyprodukowane w Polsce

➤ Certyfikowane materiały

Zalety materaca Mareno 2.0

Przedstawione oceny są wynikiem naszej szczegółowej analizy, którą przeprowadziliśmy, aby zapewnić Tobie jak najlepsze informacje przy wyborze materaca.

Podparcie kręgosłupa:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

➤ Skupialiśmy się na analizie struktury materaca, rodzaju użytych materiałów oraz ergonomicznego projektu, aby ocenić, jak efektywnie materac utrzymuje kręgosłup w prawidłowej pozycji podczas snu.

Komfort:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

➤ Badaliśmy różne czynniki, takie jak elastyczność, miękkość, sprężystość i oddychalność materaca, aby ocenić jego komfortowość. Dodatkowo, przeprowadzaliśmy testy wytrzymałościowe, aby upewnić się, że materiały użyte w materacu właściwie działają.

Higieniczność:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

➤ Sprawdzaliśmy, czy materac posiada odpowiednie warstwy ochronne lub materiały antyalergiczne, które zapobiegają gromadzeniu się kurzu, roztoczy oraz zapewniają odpowiednią wentylację, aby zapobiec tworzeniu się pleśni i rozwijaniu się bakterii.

Mikroskopijne pęcherzyki powietrza

Materac Mareno 2.0 wykorzystuje innowacyjną technologię pianki Fresh 2.0, która zapewnia niezrównaną przewiewność i oddychalność. Pianka ta składa się z mikroskopijnych pęcherzyków powietrza, które są rozproszone równomiernie w piance. Te komórki są połączone ze sobą, tworząc sieć porów o różnych rozmiarach. Pianka Fresh 2.0 wykorzystuje otwartą strukturę komórkową, co oznacza, że komórki są połączone ze sobą i pozwalają na swobodny przepływ powietrza. Otwarta struktura komórkowa zapewnia lepszą wentylację, umożliwiając powietrzu swobodne krążenie wewnątrz materaca. Dzięki temu ciepło i wilgoć mogą być skutecznie odprowadzane z powierzchni materaca, co zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się i gromadzeniu wilgoci.

Wybór twardości ma znaczenie

średnio twardy lub twardy

Materac Mareno 2.0 zaprojektowany został w dwóch twardościach do wyboru. Decydując się na niego weź pod uwagę swoją wagę, wzrost, budowę ciała, pozycję w jakiej najczęściej śpisz w nocy, a także problemy zdrowotne.

99% klientów decydujących się na materac Mareno 2.0 wskazuje, że kluczowymi czynnikami przy wyborze była otulająca miękkość oraz stabilne podparcie.

Klucz do zdrowego kręgosłupa

Materac sprężynowy Mareno 2.0 oferuje innowacyjne podejście do komfortu snu, łącząc zaawansowane technologie sprężyn kieszeniowych Multi z wyjątkową pianką Fresh 2.0. Sprężyny Multi zapewniają doskonałą sprężystość, dopasowując się do kształtu ciała i równomiernie rozkładając ciężar, co zapewnia optymalne wsparcie dla kręgosłupa i stawów. Natomiast pianka Fesh 2.0, znana ze swojej miękkości i delikatnego otuleniu, dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała, minimalizując nacisk na poszczególne obszary i zapewniając niesamowitą przyjemność snu. Z materacem Mareno 2.0 sen staje się nie tylko wyjątkowo komfortowy, ale także sprzyja zdrowemu i regeneracyjnemu odpoczynkowi każdej nocy.

Zadbaj kompleksowo o swój sen

Regeneracja organizmu podczas snu jest kluczowym procesem dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Aby ta regeneracja mogła nastąpić, sen musi przebiegać w cyklu, obejmującym różne fazy podczas których organizm przechodzi przez różne procesy, takie jak odbudowa tkanek, wzmacnianie pamięci, produkcja hormonów oraz eliminacja toksyn. Komfortowa i odpowiednio podparta pozycja snu jest kluczowa, zapewniona przez odpowiedni materac i poduszkę, które pomagają utrzymać kręgosłup i stawy w neutralnej pozycji.

Optymalna wysokość - 22 cm

Materac o tej wysokości uznawany jest za odpowiedni zarówno pod względem komfortu, odpowiedniego wsparcia i uniwersalności dostosowania do różnych preferencji snu. Materac o tej wysokości jest wystarczająco smukły, aby pasować do różnych ram łóżek. Zapewnia również odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest kluczowe dla utrzymania świeżości i higieny podczas snu.

Mareno 2.0 to materac sprężynowo-piankowy, w którym duża ilość sprężyn utrzymuje w prawidłowej pozycji zapadające się przyjemnie ciało w warstwie pianki Fresh 2.0. Mareno 2.0, to także materac o dwóch twardościach do wyboru: średnio twardy i twardy. Dlatego jest tak uniwersalny w zastosowaniu i świetnie sprawdza się jako wybór dla par, w których partnerzy mają różną wagę czy budowę ciała.

Sportowcy

Materac Mareno 2.0 to niezastąpione wsparcie dla sportowców, którzy doświadczają intensywnych treningów i obciążenia fizycznego. Dzięki solidnemu wsparciu dla kręgosłupa, materac pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała, zapobiegając dyskomfortowi i urazom. Jego unikalna konstrukcja wspomaga szybszą regenerację mięśni po treningu, a elastyczność i sprężystość materiału pomagają w rozluźnieniu napiętych mięśni oraz równomiernym rozłożeniu ciężaru ciała, co przyspiesza proces regeneracji. Z Materacem Mareno 2.0 sportowcy mogą liczyć na komfortowy sen i lepsze przygotowanie do kolejnych wyzwań sportowych.

Czy po intensywnym treningu często odczuwasz zmęczenie, śpisz jak głaz, a mimo to budzisz się rano z bólem pleców? Jest to problem, z którym wielu aktywnych ludzi się boryka, a odpowiedni materac może znacząco poprawić jakość snu i pomóc w zmniejszeniu dyskomfortu pleców i bólu mięśni. Postaw na Mareno 2.0!

Osoby z problemami kręgosłupa

Materac Mareno 2.0 oferuje unikalną zdolność do dostosowywania się do konturów ciała, co przekłada się na redukcję nacisku na kręgosłup i eliminację punktów ucisku. Dla osób borykających się z bólami kręgosłupa, pleców oraz innymi dolegliwościami związanymi z układem kostno-mięśniowym, taka właściwość materaca może przynieść ulgę i istotną poprawę jakości snu. Dodatkowo, zastosowanie innowacyjnej pianki Fresh 2.0 w materacu Mareno 2.0 wpływa na elastyczność i komfort snu, co zostało potwierdzone przez naszych klientów dotkniętych problemami kręgosłupa. Dzięki Materacowi Mareno 2.0, osoby z problemami kręgosłupa mogą cieszyć się komfortowym i wspierającym snem, który wspomaga regenerację oraz łagodzi ból.

➤ Masz lordozę, kyfozę, dyskopatię lub inne schorzenia kręgosłupa? Potrzebujesz stabilnego materaca, który ułatwi Tobie obracanie się i wstawanie? Dzięki specjalnej konstrukcji, materac Mareno 2.0 dostosowuje się do Twojego ciała bez efektu zapadania się w materac, zapewniając równomierne wsparcie i ulgę podczas podstawowych czynności.

Osoby nadmiernie pocące się

Dzięki wielowarstwowej konstrukcji, materac Mareno 2.0 staje się wszechstronnym produktem, który spełnia różnorodne potrzeby użytkowników. Szczególnie jest to doskonały wybór dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się w nocy. Za sprawą zastosowania oddychającej pianki Fresh 2.0, materac zapewnia doskonałą wentylację i przepuszczalność powietrza. To właśnie te cechy sprawiają, że materac Mareno 2.0 doskonale odpowiada na potrzeby osób poszukujących produktu o wysokich standardach higieny. Dzięki niemu, nawet osoby ze skłonnością do nadmiernego pocenia mogą cieszyć się suchym i komfortowym snem każdej nocy, co przyczynia się do poprawy jakości ich odpoczynku oraz ogólnego samopoczucia.

➤ Codziennie budzisz się z uczuciem przegrzania i przepocenia? Szukasz materaca, który zapewni Ci komfortową i suchą noc? Zastosowanie wierzchniej warstwy materaca z pianki Fresh 2.0 umożliwia efektywne odprowadzanie wilgoci, zredukowane zostaje uczucie dyskomfortu związanego z nadmiernym poceniem się.

Seniorzy

Materac Mareno 2.0, oparty na zaawansowanej konstrukcji z warstwą pianki Fresh 2.0 i sprężynami multipocket, został zaprojektowany z myślą o potrzebach osób starszych, które często borykają się z problemami krótszego snu oraz potrzebą szybkiej regeneracji. Materac Mareno nie tylko zapewnia doskonałe wsparcie dla kręgosłupa i stawów, ale także nie zapada się ani nie utrudnia obracania się podczas snu. Ta cecha jest szczególnie istotna dla seniorów, ponieważ elastyczność i stabilność materaca umożliwiają swobodne zmiany pozycji w trakcie nocy, co może przynieść ulgę osobom z problemami ruchowymi lub obniżoną mobilnością. Dzięki materacowi Mareno 2.0, osoby starsze mogą cieszyć się komfortowym snem oraz łatwiejszym poruszaniem się w łóżku, co przekłada się na poprawę jakości snu, regeneracji organizmu i ogólnego samopoczucia.

Zauważasz, że twój sen staje się coraz krótszy? Pragniesz, aby twój sen był bardziej regenerujący, zapewniając więcej energii w ciągu dnia? Wybierz materac Mareno 2.0, który zapewni Ci komfortowy sen i wsparcie, dzięki czemu każda chwila spędzona w łóżku stanie się dla ciebie bardziej odprężająca i regenerująca!

Wybór twardości materaca jest odczuciem subiektywnym, zależnym od wielu czynników, takich jak waga, wzrost, przyzwyczajenia, oraz styl życia.

Osoby o większej masie ciała mogą preferować bardziej wytrzymałe materace dla lepszego wsparcia, podczas gdy inne mogą czuć się bardziej komfortowo na materacach o mniejszej twardości.

Dodatkowo miejsce, w którym śpimy, oraz nasze codzienne aktywności mogą wpływać na preferencje dotyczące twardości materaca.

Dlatego warto eksperymentować z różnymi stopniami twardości i konsultować się z ekspertami, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb snu i komfortu.

Decydując się na materac zwróć uwagę na:

➤ Wzrost, wagę i wiek

➤ Pozycję spania: bok, plecy, brzuch

➤ Osobiste preferencje

Twardość H2

Jeśli masz niedużą wagę, lubisz, gdy materac Cię otula, a ciało delikatnie się zapada.

➤ Ty i Twój partner/ka ważycie podobnie i każdy z Was waży mniej niż 100kg.

➤ Jesteś osobą wysoką, a Twoja waga pokazuje trzycyfrowy wynik, chcesz spać na jednym materacu z partnerem/ką, która jest osobą o drobnej budowie ciała i niskiej wadze.

Skala twardości materaca Mareno H2

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Wybierz twardość H3

Jeśli jesteś dobrze zbudowany i lubisz spać na trochę twardszym materacu.

➤ Ty i Twój partner/ka ważycie podobnie i każdy z Was przekracza wagę 100kg.

➤ Pamiętaj, że jeżeli Twój partner/ka waży znacznie mniej, lepiej będzie rozważyć wersję H2.

Skala twardości materaca Mareno H3

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Zależy nam aby każdy z użytkowników materaca był zadowolony, dlatego zalecamy wziąć pod uwagę wszystkie wskazane przez nas wytyczne. Jeżeli nadal nie możesz podjąć decyzji zadzwoń do naszego konsultanta, który pomoże wybrać dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń do nas +48 537 355 710

Napisz do nas sklep@gueno.pl

➤ Na jednym materacu nie mogą spać dwie osoby o różnej masie ciała? To mit!

Prawdą jest, że ciężko jest dopasować jeden materac do wagi, budowy ciała i osobistych potrzeb dwóch różnych osób, jednak w większości przypadków przy odpowiedniej konsultacji z naszym specjalistą, jest to możliwe.

Miękkość, która relaksuje, stabilność, która uspokaja

Materac Mareno 2.0 wyróżnia się doskonałą równowagą między miękkością a stabilnością, co sprawia, że jest idealnym wyborem dla osób poszukujących komfortowego snu. Miękka warstwa materaca, wykonana z wysokiej jakości materiałów, zapewnia przyjemne uczucie otulenia i relaksu dla ciała. Jednocześnie, konstrukcja oparta na zaawansowanych technologiach zapewnia niezbędne wsparcie dla kręgosłupa, stawów i mięśni, co przekłada się na stabilność i pewność w trakcie snu. Dzięki temu, Dzięki temu, sen staje się nie tylko komfortowym doświadczeniem, ale również źródłem prawdziwego odprężenia i wyciszenia, które przywraca równowagę ciału i umysłowi.

1. Pianka Fresh 2.0

Dzięki swojej otwartokomórkowej budowie, doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając równomierne podparcie i eliminując potencjalne punkty nacisku. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i zdolnością do dynamicznego reagowania na ruchy użytkownika. Proces produkcji opiera się na specjalnej recepturze oraz precyzyjnym kontrolowaniu parametrów, takich jak ciśnienie, temperatura i czas. Dzięki temu otrzymuje się materiał o zwiększonej przepuszczalności powietrza, co sprzyja efektywnej wentylacji i utrzymaniu optymalnych warunków termicznych podczas snu. Dzięki delikatności i miękkości, użytkownik doświadcza poprawy jakości snu i regeneracji organizmu.

2. Sprężyna Multi

Innowacyjna sprężyna kieszonkowa – stworzona aby w odpowiedni sposób dopasować się do ciała i utrzymać prawidłową, ergonomiczną pozycję kręgosłupa. Jest niezwykle cicha dzięki zastosowaniu systemu oddzielnych kieszeni materiałowych dla każdej sprężyny. Natomiast dzięki wdrożeniu podwójnej ilości sprężyn kieszeniowych (ponad 500 szt/m2) udało się uzyskać aż dwa razy więcej punktów podparcia niż w tradycyjnym materacu sprężynowym. To z kolei przekłada się przede wszystkim na lepszą elastyczność i dopasowanie materaca do sylwetki jego właściciela.

3. Pianka Elastik

Zbudowana z milionów pęcherzyków, jej nieregularna struktura zapewnia perfekcyjną wentylację powietrza w materacu, przez co nie gromadzą się w nim roztocza ani bakterie. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików. Jej otwarto komórkowa struktura jest mniej jednolita od standardowej pianki, dzięki temu lepiej podtrzymuje ciało. Zapewnia komfort, sprężystość i elastyczność. Niezwykle trwała i odporna na odkształcenia, odzyskuje swój pierwotny kształt dwa razy szybciej niż zwykła pianka – co oznacza, że dużo szybciej reaguje na każdą zmianę pozycji.

Pokrowiec Sweet

Pokrowiec Sweet stworzono po to, aby podnieść przewiewność i higieniczność wypełnienia materaca. Tkanina zawarta w pokrowcu charakteryzuje się dużą przepuszczalnością powietrza. Dodatkowo jest wytrzymała i przyjemna w dotyku. Włókno zawarte w tkaninie pokrowca zabezpiecza przed alergenami, blokując ich cykl życia, dzięki czemu pokrowiec ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Pokrowiec pikowany jest specjalną owatą, co zapewnia dodatkowe poczucie komfortu i miękkości. Wyposażono go również w zamek umożliwiający łatwe zdjęcie pokrowca – nadaje się do prania w temperaturze do 60 st.C.

Pokrowiec Silver Plus

Wyjątkowo miła w dotyku i bardzo delikatna tkanina z włóknem Tencel. Świetnie przepuszcza powietrze, a jej termoregulacyjne właściwości sprawiają, że latem jest przyjemnie chłodną, z kolei zimą delikatnie ciepła. Tkanina z włóknem Tencel charakteryzuje się właściwościami higroskopijnymi, dzięki czemu z łatwością pochłania wilgoć, nie pozwalając na przedostanie się jej do serca materaca. Włókno Tencel jest neutralne wobec skóry oraz w naturalny sposób zapobiega rozwojowi bakterii wewnątrz materaca. Pokrowiec Silver Plus można wygodnie zdjąć i wyprać, ponieważ nadaje się do prania w temp. do 60°C.

Ogólne informacje o użytkowaniu materacy

1. Materac zaprojektowany został z przeznaczeniem do wykorzystywania w sypialni jako podłoże do snu oraz wypoczynku.

2. Materac należy ułożyć na podłożu w postaci:

  • - podstawy typu kontynentalnego gdzie budowa podstawy składa się ze sprężyn
  • - stelaża elastycznego, drewnianego, w którym odstępy między listwami wynoszą maksymalnie 3-4 cm i posiada minimum 28 listewek. Do materacy sprężynowych zalecamy stelaże elastyczne o jak najmniejszym odstępie między listwami.

3. Bezpieczne i prawidłowe korzystanie ze stelaża jest uwarunkowane jego podparciem na całej długości po obu stronach ramy łóżka oraz listwą centralną biegnącą od frontu łóżka do wezgłowia. Taki stelaż zapewni odpowiednią wentylację, podparcie oraz zapobiegnie deformacji produktu. Niedopuszczalne jest ułożenie produktu np. bezpośrednio na podłodze czy jednolitej płycie (nawet jeżeli posiada otwory). Takie ułożenie może spowodować zbieranie się wilgoci w dolnej strefie produktu na skutek braku odpowiedniej wentylacji oraz może doprowadzić do subiektywnej zmiany odczucia twardości materaca. Polecamy szeroki wybór stelaży z kolekcji GUENO.

4. Produkty należy chronić przed działaniem cieczy, temperatur powyżej 50°C oraz otwartego ognia.

5. Materace w początkowym okresie użytkowania mogą się charakteryzować specyficznym zapachem komponentów użytych do ich produkcji. Specyficzny zapach nie utrzymuje się długo i podlega utlenianiu, jak również nie oznacza, że produkt jest szkodliwy dla zdrowia.

6. Poszczególne egzemplarze materacy mogą się różnić szerokością i długością od wymiarów nominalnych około 2cm. Wielkość materaca zależna jest od wybranego pokrowca (pikowanego lub niepikowanego)

7. W sytuacji, gdy produkt posiada wkład z pianki lub lateksu, dopuszczalne jest klejenie wkładu w celu osiągnięcia pożądanego rozmiaru, również nietypowego np. 180x210cm. Producent zapewnia, że takie połączenie nie spowoduje istotnej zmiany w układzie stref komfortu ani nie będzie miało istotnego wpływu na standard użytkowania produktu.

8. Materac jednostronny należy użytkować wyłącznie po stronie do tego wyznaczonej. Materac dwustronny można użytkować po obu stronach.

9. Materacy nie należy zginać, ani stawiać w pionie gdyż taka czynność może uszkodzić strukturę wewnętrzną materaca.

10. Materace sprężynowe oraz kokosowe nie nadają się do łóżek z elektryczną lub ręczną regulacją stelaża.

11. Twardość jest kwestią indywidualną i zależy od preferencji użytkownika. Dla jednej osoby materac może być zbyt twardy, a dla innej zbyt miękki. Dlatego ważne jest, aby wybrać materac o odpowiedniej twardości dla siebie.

Niniejsza tabela służy jako przewodnik do wyboru zalecanej twardości materaca w oparciu o wzrost oraz wagę użytkownika. Prosimy pamiętać, że podane wartości twardości są sugerowanymi opcjami, mającymi na celu pomoc w wyborze najbardziej komfortowej opcji. Ostateczny wybór powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji oraz potrzeb zdrowotnych. Prosimy traktować tę tabelę jako punkt wyjścia w procesie wyboru materaca. Komfort snu jest bardzo indywidualną kwestią, a optymalna twardość materaca może różnić się w zależności od osobistych preferencji, budowy ciała, pozycji snu oraz ewentualnych dolegliwości bólowych.

12. Wszystkie oferowane przez GUENO pokrowce przeznaczone są do prania i posiadają zamki rozdzielcze, wszyte wokół materaca oraz wszywki z informacją o sposobie prania. Pamiętaj, że należy przestrzegać informacji o sposobie prania zawartych na wszywce. Pokrowiec po praniu może ulec skurczeniu do 5% od wymiaru nominalnego. Przed ponownym założeniem pokrowca na produkt należy go odpowiednio naciągnąć.

13. Produkty mogą wydawać dźwięki, które są wynikiem zastosowanych w nich rozwiązań technologicznych i materiałów.

14. Skakanie po materacu lub długotrwały ucisk punktowy (np. częste siadanie na brzegu materaca/łóżka kontynentalnego) może spowodować uszkodzenie sprężyn i/lub zdeformowanie wkładów piankowych oraz uszkodzenie bocznej stabilizacji materaca.

15. Nierówności wkładu materaca są naturalnym zjawiskiem wynikającym z użytkowania. Jest to związane z dopasowaniem do sylwetki śpiącego. Jest to normalne i nie wpływa na komfort snu. Warto pamiętać, że każdy materac ma swoją żywotność i z czasem może ulec naturalnemu zużyciu. Regularne obracanie materaca oraz stosowanie odpowiedniego podłoża mogą pomóc w utrzymaniu jego kształtu i wydłużeniu żywotności.

16. Dla zapewnienia lepszej higieny i dłuższego utrzymania czystości materaca głównego zalecamy zastosować nieprzemakalny ochraniacz Air. Ochraniacz położony bezpośrednio na materacu głównym nie tylko go osłania i chroni przed zabrudzeniem, ale także zwiększa poczucie komfortu podczas snu.

17. Bezpieczny termin przechowywania materacy w folii wynosi 3 miesiące licząc od daty ich zakupu. Materace nie powinny być transportowane w pionie ani być zwinięte, ponieważ może to spowodować utratę ich wymiarów lub deformację wkładu. Materace te powinny być przechowywane i transportowane w pozycji poziomej.

Przed pierwszym użyciem

1. Produkty można użytkować bezpośrednio po rozpakowaniu i umieszczeniu na właściwym podłożu (OGÓLNE INFORMACJE O UŻYTKOWANIU MATERACY pkt.2 a/b). Produkty osiągają właściwy kształt, rozmiary oraz pełne właściwości do 48h od położenia na stelażu.

2. Przenoszenie materaca należy wykonywać przez co najmniej 2 osoby, nie należy ciągnąć/pchać produktu po podłodze, chwytać materac w części środkowej, nie za narożnik. Nie należy stawiać produktu w pionie, gdyż jego przewrócenie może być niebezpieczne dla osób pozostających w jego zasięgu.

3. Ułóż materac w ramie łóżka na odpowiednim stelażu, sprawdź czy długość i szerokość ramy odpowiadają wymiarowi materaca. Wyłącznie łóżko dostosowane do rozmiaru materaca nie zakłóca jego właściwego użytkowania.

4. Właściwą stronę materaca można poznać po metce przymocowanej do pokrowca. Górna warstwa materaca znajduje się po wierzchniej stronie metki z jego nazwą.

5. Początkowo nowy materac może wydawać Ci się zbyt twardy lub zbyt miękki. Potrzebujesz, by ciało przyzwyczaiło się do materaca, a materac dostosował się do kształtu Twojego ciała. By zapewnić sobie pełen komfort i w pełni cieszyć się swoim nowym materacem, zalecana jest również odpowiednio dobrana poduszka.

Pielęgnacja materaca

1. Każdy materac posiada informację o sposobie pielęgnacji na etykiecie. Stosowanie delikatnych środków piorących i przestrzeganie zaleconej temperatury prania wpływa na zachowanie wyglądu pokrowca.

2. Zalecamy pranie pokrowców co najmniej co 6 miesięcy dla zapewnienia higieny i komfortu użytkowania.

3. W celu pozbycia się roztoczy i kurzu zalecamy odkurzanie materaca/łóżka tradycyjnym odkurzaczem z zastosowaniem szczotki do tapicerki.

4. Nie zalecamy czyszczenia wkładów materaca w jakikolwiek sposób.

5. Do pielęgnacji produktu nie zalecamy używania trzepaczki oraz czyszczących urządzeń parowych.

6. Nie zalecamy wystawiania produktu na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych.

7. Zaleca się przekładanie materaca dwustronnego na drugą stronę co 6 miesięcy (nie dotyczy materacy jednostronnych). Zaleca się odwracanie każdego materaca w płaszczyźnie poziomej o 180° co 6 miesięcy.

8. Po przespanej nocy, powinno się pozostawić odkryty materac przez co najmniej 20 min, aby umożliwić mu wyschnięcie i przewietrzenie.

Rodzaj
Piankowy
Sprężynowy
Twardość
H2
H3
Wysokość
22 cm
Pokrowiec
Silver Plus
Sweet
Dla kogo
Dla młodzieży
Dla osób aktywnych
Dla osób otyłych
Dla osób szczupłych
Dla osób z bólem pleców
Dla osób z nadpotliwością
Dla par
Dla seniorów
Pozycja snu
Na boku
Na brzuchu
Na plecach
Różne pozycje
Dodatkowe funkcje
Jedno strefowy
Zdejmowany pokrowiec

Na razie nie dodano żadnej recenzji.