Blog GUENO

Cześć! Fajnie, że tu zajrzałaś/eś! Znajdziesz tutaj niezbędne informacje dotyczące zdrowego snu oraz wsparcie w podjęciu decyzji dotyczących wyboru odpowiedniego produktu do spania. To miejsce, gdzie znajdziesz praktyczne wskazówki, porady ekspertów oraz recenzje produktów, które pomogą Ci w stworzeniu idealnego środowiska do wypoczynku i regeneracji. Niezależnie od tego, czy szukasz porad dotyczących doboru materaca, poduszki czy pościeli, czy też chcesz dowiedzieć się więcej o znaczeniu snu dla Twojego zdrowia i codziennego funkcjonowania - jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy do eksploracji naszego bloga i odkrywania tajemnic zdrowego snu razem z nami!

Najnowsze wpisy

no alter data available
2022-11-21
aktualnosci

Black Week 2022

Zapraszamy na wielkie święto zakupów i ulubiony czas w roku dla wszystkich, którzy uwielbiają rabaty, wyprzedaże i obniżki. Black Week w dniach 21-27 listopada to już tradycyjnie okres największego oprócz Świąt Bożego Narodzenia szaleństwa. Nic dziwnego, bo rabaty sięgają niekiedy nawet -40% co oznacza, że dany produkt można kupić prawie o połowę taniej niż zwykle! Jest to doskonała okazja, aby sporo zaoszczędzić zwłaszcza na dużych wydatkach. Co przygotowaliśmy z tej okazji?

Czytaj dalej

no alter data available
2022-09-21
blog

Materac wysokoelastyczny czy kieszeniowy?

W świecie miłośników materacy trwa odwieczny spór o to, który materac jest lepszy, wygodniejszy, solidniejszy, bardziej praktyczny i zdrowy. Często ten wybór jest pomiędzy materacem kieszeniowym ze sprężynami i materacem z pianki wysokoelastycznej. To dwie, pozornie całkowicie różne od siebie technologie produkcji. Czy mają jednak jakieś podobieństwa? Kto powinien wybrać materac wysokoelastyczny, a dla kogo lepiej sprawdzi się klasyczny materac kieszeniowy? Przyjrzyjmy im się z bliska! Pora na dawkę porządnej, specjalistycznej wiedzy, jesteście gotowi? Po tym artykule będziesz mógł dorównywać wiedzą profesjonalnym sprzedawcom w sklepie z materacami do spania!

Czytaj dalej

no alter data available
2022-09-19
blog

Materac termoelastyczny czy wysokoelastyczny?

Nie przepadasz za klasycznymi materacami ze sprężynami, ale lubisz działanie materacy piankowych? Czy wiesz, że wśród materacy piankowych najpopularniejsze są wyroby termoplastyczne oraz materace z pianki wysokoelastycznej? Jednak pomimo że należą do tej samej rodziny wyrobów piankowych, są diametralnie różne w oddziaływaniu. Materace wysokoelastyczne szybko reagują na zmianę pozycji, podczas gdy termoelastyczne są powolne, za to oferują znacznie lepsze dopasowanie do indywidualnego kształtu ciała danego użytkownika. Materace termoelastyczne nie są polecane dla osób potliwych, bo taka pianka wykorzystuje naturalne ciepło i może dodatkowo grzać. Co jeszcze warto wiedzieć o materacach piankowych tego typu i najważniejsze pytanie, jaki materac wybrać: termoelastyczny czy wysokoelastyczny?

Czytaj dalej

Polecane do sypialni

no alter data available

Jaki materac wybrać?

Dobry i odpowiednio dopasowany do użytkownika materac z pewnością ma ogromne znaczenie w kwestii tego, czy rano budzimy się wyspani, wypoczęci i pełni sił. W profesjonalnych sklepach z materacami wybór jest tak ogromny, że czasami może to aż odrobinę przytłaczać. Jaki rodzaj materaca wybrać? Sprężynowy, piankowy czy lateksowy? Jaka twardość materaca jest prawidłowa i na co jeszcze zwrócić uwagę? Skoro na świecie jest tyle rodzajów różnych materacy to jak wybrać ten jeden najbardziej odpowiedni, który zostanie z nami na dłużej i pozwoli dobrze odpocząć po ciężkim dniu pracy?

2020-04-27

blog

Czytaj dalej